KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13903320
nr 1390 3320
Anna Lindkvist
(1891-1980), Sverige
Grind. Signerad, akvarell, Italien. Motivet: 33x23, yttermått inklusive ram: 45x38 cm
Anna Lindkvist, svensk bildkonstnär född 1891, död 1980.
Utrop:
300 kr
måndag 12 april 2021
kl 20:59:23
Anna Lindkvist
Läs mer om Anna Lindkvist